Nejčastější dotazy

Sex

V poslední době ztrácím zájem o sex. Není mi to příjemné a občas to i bolí. Proto se sexu raději vyhýbám. Má lékařka mi řekla, že na to má vliv stav vaginálního svalstva. Co s tím mohu dělat?+

Vaše lékařka má pravdu. Stav vaginálního svalstva velmi úzce souvisí se stavem dalších svalů v oblasti pánve. Tzn. pánevního dna.

Nevíme bohužel další podrobnosti. Zda jste již rodila, jak porod probíhal, zda byl nástřih hráze apod. Jsou to důležité informace, bez kterých se neobejdeme.
Příčinou bolesti může být i oslabení poševní sliznice, což je nejčastější příčina bolesti u žen především kojících, po menopauze či u žen po opakovaných zánětech v oblasti pochvy a vulvy či u dlouhodobých uživatelek hormonální antikoncepce.

Nicméně určitě souhlasíme s Vaší lékařkou a doporučujeme konzultaci na naší info lince, kde Vám poradíme, jak dále postupovat a jak potíže řešit.

Připravili jsme pro vás tipy na cvičení pro posílení svalů pánevního dna.

ZJISTIT VÍC >

Mohou mi vaginální (venušiny) kuličky pomoci k lepším sexuální prožitkům?+

Záleží na tom, co si pod tím představujete. Mnoho žen i mužů má představu, že venušiny kuličky způsobují vlny rozkoše už pouhým zavedení. Ano, někdy to tak opravdu může být. Ale podle našich zkušeností se to děje spíše vyjímečně. Vaginální kuličky jsou intimní a cvičební pomůcka, která má velmi pozitivní vliv na svaly pánevního dna. Dokáže vycvičit Vaše svaly  pánevního dna tak, že si lepší orgasmus bude užívat i Váš partner.
Takže ano, venušiny (vaginální) kuličky umí zkvalitnit sexuální zážitky, ale nečekejte zázraky na počkání. Vše vyžaduje svůj čas a pravidelnou dávku cvičení. Počítejte s cvičením v řádu týdnů až měsíců 2 až 3x týdně. Ale výsledek rozhodně stojí za to.

VENUŠINY KULIČKY >

Obecné dotazy

Co je to pánevní dno?+

Pro lepší představu o tom, co je to pánevní dno si uděláme malý příměr. Pánevní dno je vlastně něco jako miska skládající se z několika vrstev svalů. Pánevní dno – tedy ona „miska“ tvořená několika vrstvami svalů - má za úkol podržet všechny orgány, jako jsou právě močový měchýř, ale i děloha a střeva na svém místě. Představte si třeba titána Atlase, jak drží na ramenou celá nebesa. Pánevní dno funguje stejně. Je to malý sval, který má velký úkol.
Inspirujte se, jak posílit svaly pánevního dna.

CHCI SE INSPIROVAT

Stydím se o tom mluvit, jaké mám možnosti?+

Naprosto chápeme, že toto téma je velmi choulostivé a opravdu intimní.

Naše práce je naprosto diskrétní a máte možnost s námi Váš problém konzultovat naprosto anonymně e-mailem, nebo pokud by pro vás bylo vyhovujcí, tak telefonicky. Pokusíme se Vám poradit, pomoci s Vašimi obtížemi a doporučíme nejvhodnější řešení. Řešením mohu být samostatné cviky, cviky s pomůckami a další v závislosti na vaši konkrétní situaci.

ZJISTIT VÍCE O INKONTINENCI >

Slyšela jsem o kurzech zaměřených na pánevní dno, co to obnáší?+

Naše kurzy zaměřené na posílené ochablého pánevního dna Vám pomohou hned v několika směrech. Naše Kurzy pánevního dna Vás naučí rozpoznat pravou příčinu problému.
Za druhé budete ve společnosti žen se stejnými problémy a budete mít možnost své potíže sdílet. To je z našich zkušeností velmi pozitivní pro psychickou podporu, protože i stres má negativní dopad na kondici svalů pánevního dna.

No a jako hlavní přidaná hodnota je to, že se naučíte správně dýchat, vnímat svaly svého pánevního dna a pochopíte podstatu těchto obtíží. Prohloubíte vnímání své ženské stránky a zvednete si sebevědomí. Naučíte se spoustu cviků, které můžete naprosto jednoduše zařadit do každodenního života a zbavit se tak těchto potíží jednou provždy.

Další bonus Kurzů pánevního dna je doporučení kvalitních a prověřených pomůcek, na které díky absolvování kurzu získáte i velmi zajímavou slevu.
Jediné, co je třeba udělat na vaší straně, je začít problém řešit a nečekat, že se vyřeší sám.

TIPY NA CVIČENÍ >

Lékařka mi doporučila venušiny kuličky. Ale nemám tušení, kde je koupit a do sexshopu se stydím. Můžete mi poradit vy?+

Ano, velmi rádi. Nebojte se nás kontaktovat s tím, co vás trápí. Na základě potíží, které máte, Vám naši odbornici doporučí nejlepší možnou variantu postupu. Nemusíte se obávat, vše je naprosto diskrétní.

Najdeme vhodnou pomůcku a poradíme, jak ji správně používat, aby měla kýžený efekt.

Pomohou mi venušiny kuličky posílit pánevní dno?+

Venušiny (tady spíše vaginální) kuličky jsou často chybně zaměňovány za erotickou hračku. Venušiny (vaginální) kuličky jsou velmi důležitou a účinnou intimní pomůckou, která by neměla chybět v základní výbavě každé osvícené a moderní ženy.

Řeknete si ano, ale na trhu je tolik druhů, jak si vybrat ty pravé? 

I s tím Vám velice rádi poradíme. Stačí se přihlásit na náš kurz nebo zavolat na naši info linku zdarma.

Inkontinence

Opravdu může za únik moči (inkontinenci) pánevní dno?+

Ano, opravdu je to tak. Pokud dojde k ochabnutí svalů pánevního dna, dochází k poklesu vnitřních orgánů.
V případě ochabnutí svalů pánevního dna pozbývá pánevní dno potřebnou sílu - dochází k poklesu pánevního dna - a už neudrží vnitřní orgány – zejména bezprostředně sousedící močový měchýř – na svém místě.
V důsledku toho dochází k poklesu dotčených vnitřních orgánů. Výsledkem tohoto pohybu se u močového měchýře vytvoří malá kapsička nebo-li prolaps a v ní se zadržuje velmi malé množství moči, které se samovolně uvolní.

K ochabnutí svalů pánevního dna může dojít např. i po porodu, ale i z celé řady jiných příčin, např. dlouhodobě sedavé zaměstnání, málo pohybu a další.

Zjistěte, jak se dá cvičením bojovat s inkontinencí.

CHCI VĚDĚT VÍC >

Je možné inkontinenci předcházet?+

Ano, jistě. Díky správně zvoleným cvikům a případně i pomůckám, posilováním nebo relaxováním pánevního dna se dá těmto nepříjemný problémům velmi dobře předejít.
Obecnou prevencí je pohyb, stačí obyčejná chůze. Správné cviky a efektivní cvičení, stejně jako vhodné používání pomůcek vás naučíme na našich kurzech.

Je možné inkontinenci vyléčit jednou pro vždy?+

Odpověď je v podstatě ano. V případě inkontinence ovšem velmi záleží na tom, v jaké fázi a v jakém stavu se právě vaše pánevní dno nachází. Platí to, co obecně u jakékoliv zdravotní obtíže. Čím dříve se řeší, tím snadnější a trvalejší je náprava.

V některých případech se při správném vedení podařilo předejít nejedné operaci. Je ovšem velmi důležité cvičit opravdu správně a pravidelně. Pánevní dno jsou svaly jako každé jiné. S věkem a další zátěží mají tendenci k ochabnutí (atrofují), nebo naopak ke stažení.

Takže už správné určení aktuálního stavu pánevního dna má obrovský vliv na výsledek a kvalitu cvičení.

Obtíže a nemoci

Mají hemoroidy také spojitost s pánevním dnem?+

Ano, je to podobný případ jako u močového měchýře. Rozdíl je v tom, že svaly pánevního dna nedokáží udržet na svém místě střeva. Dochází tak ke zvýšenému tlaku na střevo a tím se výrazně zvětšují žíly v tlustém střevě. To pak působí ony nepříjemné potíže. V tomto případě je to většinou přikládáno sedavému způsobu života, chronické zácpy, nevhodné stravování, či nedostatečný pitný režim. To vše může mít za následek právě ochabnutí svalů pánevního dna. Týká se to ve větší míře i mužů.

Mívám časté migrény. Prý to muže mít souvislost s pánevním dnem?+

Ano, je to velmi pravděpodobné. Pánevní dno je tvořeno z několika vrstev svalů, které podporují horní polovinu těla i drží vnitřní orgány na správném místě. Podporuje nejen vnitřní orgány, ale i hluboký stabilizační systém, který možná znáte pod pojmem CORE.

Do této tématiky je třeba zahrnout ještě další velmi důležitý sval a tím je bránice.

Pokud není v kondici pánevní dno, není v kondici ani bránice.

Je třeba si uvědomit, že je bránice nádechový sval a společně s pánevním dnem tvoří nitrobřišní tlak, který udržuje páteř ve vzpřímené pozici. Proto může její dysfunkce za nesprávné držení těla, bolesti zad i časté bolesti hlavy.

Nedaří se mi otěhotnět, může to mít souvislost s pánevním dnem?+

Opět musíme odpovědět ano. Vlivem ochablého nebo naopak stresovaného - příliš staženého, vypjatého pánevního dna, může být otěhotnění náročnější. Dochází k nestandartnímu postavení dělohy a vaječníků, což může otěhotnění komplikovat. Opět se vše dá řešit správným cvičením třeba i za použití pomůcek.

Mívám problémy s menstruací. Je bolestivá a necítím se ve svých dnech komfortně. Dá se s tím něco dělat?+

Samozřejmě. Vliv pánevního dna je opravdu až neuvěřitelný. Velmi často negativně ovlivňuje právě i „Vaše dny“. Bolest můžete cítit nejen v podbřišku, ale někdy i v zádech. Může Vás bolet hlava i žaludek. Jste psychicky a emočně vyčerpaná a necítíte se ve své kůži. Znovu tohle všechno ve většině případů opět úzce souvisí s pánevní dnem.

Doporučujeme navštívit náš workshop, na kterém se dozvíte, jak se potíží úspěšně zbavit.

Co když jsem po operaci a nemám dělohu?+

Tato operace je čím dál častější a bohužel už i u žen v relativně nízkém věku.

Po této operaci velká většina žen ztrácí zájem o sex, začne přibírat na váze a jejich psychický stav není zrovna růžový. Dochází k hormonálním změnám a často ke zbytečné rezignaci na vlastní ženství. Ano, je to velmi vážný zásah, ale někdy je to bohužel nezbytné. Přes to všechno se dá velmi kvalitně dále fungovat téměř po všech stránkách samozřejmě vyjma reprodukční.

Správným cvičením svalů pánevního dna můžete velice rychle dosáhnout znovu kvalitního sexuálního života. Srovnáte si i psychickou stránku a předejdete potížím pohybového aparátu.

Přihlaste se do naší školy pánevního dna, protože i Vás se stále týká a paradoxně mnohem více než žen, které nebyly nuceny podstoupit tento typ operačního zákroku.

Jsem již rok po porodu a stále se mi nedaří vrátit se zpět do kondice. Jsem unavená, nedaří se mi zbavit bříška a lékařka mi říkala, že mám stále diastázu. Co mi poradíte?+

Těhotenství a porod jsou pro ženu velmi náročné po všech stránkách. V těhotenství dochází k velkým fyzickým změnám a porod je ještě znásobí. Těhotenství a porod patří mezi časté příčiny inkontinence.

Pánev prochází velikou zatěžkávací zkouškou a často se to neobejde bez poporodního zranění, nástřihu, nebo jiné komplikace. Bříško dostane těhotenstvím taky velmi zabrat a tzv. diastáza se hojí velmi dlouhou dobu.
Vliv na hojení má i kojení. Takže si nezoufejte, rok je ještě krátká doba a chvilku to může ještě trvat. Pokud se chcete do kondice dostat co nejdříve, je dobré začít cvičit. Ale rozhodně ne sedy lehy a podobné náročné cviky. Je třeba se zaměřit na pánevní dno a hluboká stabilizační systém (tzv. „core“).

Pokud nemáte ponětí, jak na to, navštivte náš workshop, který Vám určitě odpoví na spoustu Vašich otázek. Naučíme Vás správně cvičit i v domácích podmínkách třeba i společně s prťouskem. Opravdu to lze a nemusí Vám to zabrat spoustu času. Postačí i pár minut denně.

Má mě zajímat pánevní dno, když nemám žádné potíže?+

Tak tady se můžeme podívat zvlášť do skupiny sportovců a do skupiny jogínů a tantriků. Začneme těmi prvními. Vzhledem k tomu že pánevní dno je součástí tzv. HSS /hluboký stabilizační systém/, tak při každém sportu vám může pomoci v lepším výkonu a efektivitě pohybu. Zvedáte čínky a nevíte, kde je pánevní dno? No to snad ani nejde. Coore /power house/, jak se našemu HSS také říká je tvořen koordinací břicha, pánevního dna, zad a bránice. Jedině jejich kooperace vede k tzv. stabilitě trupu a je také například účinnou prevencí sportovních zranění, vyhození plotýnek a vůbec bolestí zad. Jak vlastně správně například ve fitku dýchat? Akce je s výdechem!

VŠE O INKONTINENCI >