Jak fungují Venušiny kuličky

Většina lidí řadí venušiny kuličky mezi erotické pomůcky. Jejich nošení však může mít, kromě oživení sexuálního života, také pozitivní vliv na ženské zdraví. Správné používání venušiných kuliček podporuje fyziologickou funkci pánevní oblasti. Lze je tedy použít jako pomůcku při potížích s inkontinencí, bolestivé menstruaci nebo pro rekonvalescenci svalů pánevního dna po porodu nebo gynekologickém zákroku.

Na jakém principu venušiny kuličky fungují?

Venušiny kuličky se nejčastěji vyskytují ve formě dvou spojených kuliček. Uvnitř každé z nich se nachází menší, těžší kulička, která se při pohybu ženy rozhoupe. Tím dojde ke vzniku chvění, resp. vibrací. Ty se postupně přenáší na vnější kuličky, a prostřednictvím jejich obalu až na poševní stěnu. Jemné chvění podpoří prokrvení poševní stěny a automaticky nutí ženu ke stahování vaginálních svalů. Pravidelnou stimulací svalů pánevního dna dochází k jejich posílení a podpoře funkčnosti. Nezapomeňte ale, že kuličky stimulují svaly pouze pokud vykonáváte nějaký pohyb!

Chci vidět nabídku venušiných kuličekŠipka - stránkování

Jakou velikost kuliček zvolit?

Při výběru kuliček máte k dispozici široké spektrum velikostí, hmotností a materiálů. Nejsou ale kuličky, jako kuličky. Vždy je nutné volit kuličky pro každou ženu individuálně. Jinými slovy - záleží v jakém stavu jsou svaly pánevního dna. Nenuťte se do žádných extrémů a raději postupujte pozvolna.

  • Pro ženy s oslabenými svaly pánevního dna, trpící inkontinencí a pro ženy po porodu se doporučují kuličky větší s nižší hmotností. Příliš těžké nebo malé kuličky by u žen s ochablými svaly mohly vypadávat a demotivovat.

  • Klasické kuličky, středně těžké, průměrné velikosti jsou určeny pro ženy nerodičky, netrpící žádnými potížemi, které chtějí preventivně posílit svaly pánevního dna nebo podpořit své libido.

  • Zkušené uživatelky se zpevněným pánevním dnem mohou volit kuličky nejvyšší hmotnosti, která se může pohybovat v rozmezí 100 až 200 g.

Čím déle, tím lépe – to rozhodně neplatí!

Často se dočtete, že venušiny kuličky můžete nosit klidně i 5 - 6 hodin. Pro správné fungování svalů, a nejen těch pánevních, je důležité dbát na jejich uvolnění a relaxaci. Přepracovaný, napnutý sval nebude nikdy pracovat efektivně. Stejně jako vy, když jste unavená. Navíc, pokud máte z nějakého důvodu ochablé pánevní svaly, budete ráda, pokud podvědomě kuličky udržíte alespoň 5 minut. Pravidelným cvičením můžete intervaly postupně prodlužovat. Bohatě ale postačí zavedení na cca 30 minut. Raději než delší dobu najednou, noste kuličky častěji kratší čas. Myslete na to, že i když mohou kuličky zmírnit vaše potíže nebo zlepšit fyzický, a koneckonců i psychický stav, stále se jedná o pomůcku, tedy předmět, který určitý stav usnadňuje, zlepšuje nebo podporuje.

Vnímejte své tělo.

Vybrala jste kuličky správné velikosti i váhy, jejich materiál je vám příjemný, ale i přesto se tak nějak necítíte? Dejte tomu čas! Na své tělo nespěchejte. Nejprve můžete venušiny kuličky zavádět vleže, kdy je tělo více uvolněné. A až si kuličky trochu „osaháte“, můžete se s nimi začít hýbat. Citlivost poševní stěny se zvyšuje s pravidelností. Pořád to jsou jen svaly, a ty vyžadují trénink!

Dejte své svaly pánevního dna do pohodyŠipka - stránkování