Ochablé svaly pánevního dna

Ochablé svaly pánevního dna jsou takové svaly pánevního dna, které nejsou schopny plnit svou původní funkci. Tou je udržet vnitřní orgány na správném místě. Vnitřními orgány jsou myšleny především močový měchýř, ale i děloha a vaječníky. Pánevní dno a jeho svaly jsou nedílnou součástí hlubokého stabilizačního systému páteře a podílí se tak na pohybu, dalo by se říci, na každém kroku a ovlivňuje přímo i páteř.

Vzhledem k tomu, co všechno pánevní dno v těle ovlivňuje, jsou ochablé svaly pánevního dna závažný zdravotní problém a má přímý vliv na celkové zdraví. Souvisí totiž úzce nejen s potížemi s únikem moči (inkontinencí), ale i s bolestmi kříže. Uvolněné svaly pánevního dna mohou způsobit pokles pánevního dna a být příčinou poklesu dělohy a s tím souvisejícími dalšími potížemi ať už při porodu či v milostném životě a další nepříjemné obtíže.

Tipy pro vás

Jste-li zvědaví a zajímá vás více, pak pro vás máme informace, jaké jsou příčinypříznaky ochablých svalů pánevního dna. A také, jak ochablé pánevní dno posílit a pokud vás již trápí, tak jak se zbavit inkontinence.